Pompa ciepla: 80% darmowej energii

Pompa ciepła Aquarea oparta na technologii powietrze-woda jest bardzo wydajna i przyjazna środowisku. Przechwytuje energię cieplną z otaczającego powietrza i wykorzystuje ją do podgrzania wody przeznaczonej do ogrzewania pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej. W ten sposób nawet 80% potrzebnej energii cieplnej pobierane jest z otoczenia – również w skrajnie niskich temperaturach.

Oblicz zapotrzebowanie energetyczne Twojego gospodarstwa

CiepłoWłaściwie.pl to pierwsze przyjazne nie-inżynierom narzędzie pomagające w oszacowaniu zapotrzebowania budynku na moc i ciepło do ogrzewania. Czymkolwiek zamierzasz ogrzewać dom, natkniesz się na podstawowe pytanie: jakiej to to ma być mocy? Jeśli będzie zbyt małe – nie dogrzeje domu. Jeśli zbyt duże – zje znacznie za dużo paliwa/energii, wcześnie się zużyje a po drodze będą problemy eksploatacyjne.

Wykonaj darmowy audyt

Zobacz filmik jak dziala pompa ciepla

Aquarea to nowatorskie, energooszczędne rozwiązanie zapewniające idealną temperaturę w domu oraz ciepłą wodę użytkową, nawet przy skrajnych temperaturach na zewnątrz. System jest niezawodny dzięki najwyższej jakości wszystkich podzespołów, w tym sprężarki, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez Panasonic. Szeroka oferta dostępnych urządzeń serii Aquarea zapewnia możliwość wyboru najbardziej odpowiedniej opcji dla Twojego domu – niezależnie od jego wielkości.

Inteligentna aplikacja mobilna

Najbardziej zaawansowane narzędzie do sterowania ogrzewaniem - dziś i jutro. Pompę ciepła Aquarea można połączyć z modułem CZ-TAW1, umożliwiając zdalną kontrolę użytkownikom końcowym, jak i obsługę techniczną instalatorom. Korzyści? Oszczędność energii, wyższy komfort, sterowanie z dowolnego miejsca. Większa wydajność, lepsze zarządzanie zasobami, niższe koszty eksploatacji i pełna satysfakcja użytkownika. Usługa chmury Aquarea Smart Cloud umożliwia przede wszystkim zdalny serwis układu Aquarea. Dzięki temu rozwiązaniu specjaliści ds. serwisu mogą monitorować pracę pompy ciepła, regulować ustawienia systemu oraz usuwać występujące usterki.

Potrzebujesz konsulatacji z ekspertem?
Skontaktuj się z nami.

Poznaj Panasonic - zobacz jak łatwo jest zaoszczędzić!

W porównaniu z konwencjonalnym ogrzewaniem elektrycznym możliwe oszczędności na kosztach energii sięgają nawet 1100 euro rocznie. O ile początkowe nakłady inwestycyjne mogą być wyższe niż w przypadku innych technologii, koszty eksploatacji są o wiele niższe, a okres zwrotu jest krótki. Pozwala to na uzyskanie znacznych oszczędności, zwłaszcza w porównaniu z kotłami olejowymi i grzałkami elektrycznymi.

Pompa & fotowoltaika

Pompy ciepła Aquarea zostały zaprojektowane z myślą o przyszłości. Mogą one współpracować z panelami fotowoltaicznymi za pomocą płytki sterującej CZ-NS4P. Dzięki temu zapotrzebowanie na ogrzewanie, chłodzenie i produkcję ciepłej wody użytkowej jest modyfikowane w zależności od ilości energii wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne.

DOFINANSOWANIE CZYSTE POWIETRZE

Od stycznia 2022 roku zainteresowani wymianą systemu ogrzewania nie otrzymają już dotacji do pieców węglowych. Co więcej, zgodnie z ustaleniami zawartymi w uchwale antysmogowej, od 1 stycznia 2022 roku korzystanie z 10-letnich lub starszych kotłów i pieców zasilanych paliwami stałymi będzie nielegalne. Dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu: do 30 tys. zł w podstawowym poziomie dofinansowania i do 37 tys. zł w podwyższonym. Ponadto, w drugiej połowie roku, zgodnie z zapowiedziami rządu, startuje trzecia edycja programu „Mój Prąd”, w której można otrzymać dotację do 5 tysięcy złotych na montaż fotowoltaiki o mocy do 50 kW.

Pipes

Oferujemy w pełni kompleksową usługę

Montaż pompy ciepła powietrze/woda często wiąże się z modyfikacją, usprawnieniem albo wręcz z zbudowaniem nowej instalacji hydraulicznej tak aby cały system był bezpieczny i wydajny. Nasi fachowcy dzięki znacznemu doświadczeniu są w stanie Państwu doradzić jakie zmiany będą konieczne i czy wogóle będą. Dodatkowo oferujemy instalacje fotowoltaiczne które świetnie współpracują z pompami oraz podłączanie sieci komputerowych tak aby zdalnie zarządzać systemem poprzez aplikację mobilną. Dzięki specjalistycznym narzędziom cały proces modernizacji instalacji przebiega sprawnie i szybko.

Najlpesza praca w warunkach atmosferycznych

-28°

 36°

* Możliwe jest dodanie grzałki elektrycznej wspomagającej działanie pompy w razie ekstremalnych warunków lub dodatkowego zapotrzebowania

Dodatkowe pytania

Autodiagnostyka

Do pobrania dostępny jest dla Państwa plik do autodiagnostyki pompy ciepła Panasonic. Polecamy szczególnie tabelkę od strony 57. na podstawie wyników audytu budynku i właśnie tej tabeli dobieramy dla Państwa najbardziej odpowiednią pompę ciepła.

pobierz

Wrób-el - Janusz Wróbel @ 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
512-304-019